PIRKTI INTERNETU

Pradžia

Vitaminai B6 ir B12

HerbaStress sudedamosios dalys Atgal

Vitaminai B6 ir B12

Piridoksinas arba vitaminas B6 tai vandenyje tirpstantis B grupės vitaminas.Piridoksino yra daugelyje produktų, nedideliais kiekiais – daržovėse, žuvies, mėsos ir pieno produktuose, mielėse, miltuose. Vitamino B6 reikia vidutiniškai 1,8-2,2 mg per dieną. Daugiau reikia vartojant kontraceptinius preparatus, antibiotikus, vaistus nuo depresijos, taip pat sportininkams, vartojantiems baltymingą maistą.

Piridoksinas su folio rūgštimi yra svarbiausi vitaminai nėštumo metu, žindant.Piridoksino trūksta retai, dėl stokos gali pakisti oda, atsirasti nuovargis, susilpnėti imunitetas. Kai yra didelis trūkumas, sutrikdomos kepenų ir nervų sistemos funkcijos, kalcio, magnio ir fosforo panaudojimas. Menstruacijų metu dėl piridoksino trūkumo nereguliariai kraujuojama, atsiranda spuogų. Nemažai nėščiųjų dėl jo trūkumo pykina, atsiranda edemų. Moterims, daug metų vartojančioms kontraceptinius preparatus, gali trūkti vitamino B6. Šiluma apdorojant maistą, vidutiniškai 20-35 procentai šio vitamino suyra.

Ciankobalaminas arba vitaminas B12 yra labai svarbus B grupės vitaminas, kuris būtinas kraujodarai ir yra svarbus nervų sistemai. Pakankami kiekiai yra reikalingi homocistino skaidymui, kuris susiformuoja kūnui metabolizuojant aminorūgštį metioniną bei pačiai metionino apykaitai. Ciankobalaminas arba vitaminas B12 organizme virsta kobalamidu, kuris yra reikalingas folio rūgšties (vitamino Bc) aktyvinimui ir virtimui tetrahidrofolio rūgštimi. Veiklios formos vitaminas B12 ir folio rūgštis veikia kaip kofermentai, vykstant redukcijos reakcijoms.

Vitaminas B12 ir folio rūgštis yra būtini epitelinių ląstelių brendimui ir regeneraciniams procesams, taip pat nervų sistemos veiklai, nes jie dalyvauja mielino sintezėje, vykstančioje nervinių skaidulų membranose. Šie vitaminai yra svarbūs, reguliuojant metionino metabolizmą. Taip pat reguliuoja maisto energijos kaupimą raumenų audiniuose ir kraujodarą, aktyvina folio rūgštį, mažina cholesterolio koncentraciją kraujo plazmoje.

 

 

Atgal